Sumatra Lintong GR 1 Triple Picked Kávy pitel®

Sumatra Lintong GR 1 Triple Picked Kávy pitel®

100% arabica

150 Kč s DPH

130,40 Kč

Skladové číslo: Kávy pitel/013/150

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Kávy pitel

Tato sumaterská káva má jeden z nejpozoruhodnějších profilů. Zatímco jsou známější Mandehling a Gayo,dnes Vám představujemevelmi zajímavý druh - "Lintong", který odvozuje svůj název od svého "domova v okrese Lintongnihuta. Tato oblast leží na jihozápad od jezera Toba, jedné z největších a nejhlubších světových vnitrozemských vodních ploch. Půda v tomto regionu na náhorní plošině, poskytuje potřebnou výšku pro pěstování arabicy.
Káva je zpracována tradičním sumaterským procesem - Giling Basah, při kterém zůstane v kávových zrnech na zhruba 50% obsahu vlhkosti. Pro srovnání, většina jiných procesů zanechává v kávě kolem 10-12% vlhkosti. Tento jedinečný proces má za následek nízkou kyselost a bohatství chutí, které přetrvávají na zadní části patra.
Vysoce kvalitní Lintongs odlišuje od ostatních sumaterských káv jeho čisté chuť a mírná kyselinka. Na rozdíl od Mandehlings, má Lintongs střední tělo se zachovanými tóny hořké čokolády, koření, čerstvé zemitosti, grapefruitu, cedru a javoru.

100% arabica

region: Lake Toba, Severozápadní Sumatra

nadmořská výška: 1500 - 1800 m. n. m.

varieta: Arabica Ateng, Bergendal

sklizeň: červen - prosinec

chuťový profil: střední tělo se zachovanými tóny hořké čokolády, koření, čerstvé zemitosti, grapefruitu, cedru a javoru.

stupeň pražení: Full City

Vhodná na espresso, filtrovanou kávu i french press.

 

kavypitel.cz

Tento výrobek Vám nabízí firma Kávy pitel s.r.o.

Nepřehlédněte!

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení