Sumatra Lintong GR 1 Triple Picked Kávy pitel®

100% arabica

150 Kč s DPH

130,40 Kč

Skladové číslo: Kávy pitel/013/150

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Kávy pitel

Tato sumaterská káva má jeden z nejpozoruhodnějších profilů. Zatímco jsou známější Mandehling a Gayo,dnes Vám představujemevelmi zajímavý druh - "Lintong", který odvozuje svůj název od svého "domova v okrese Lintongnihuta. Tato oblast leží na jihozápad od jezera Toba, jedné z největších a nejhlubších světových vnitrozemských vodních ploch. Půda v tomto regionu na náhorní plošině, poskytuje potřebnou výšku pro pěstování arabicy.
Káva je zpracována tradičním sumaterským procesem - Giling Basah, při kterém zůstane v kávových zrnech na zhruba 50% obsahu vlhkosti. Pro srovnání, většina jiných procesů zanechává v kávě kolem 10-12% vlhkosti. Tento jedinečný proces má za následek nízkou kyselost a bohatství chutí, které přetrvávají na zadní části patra.
Vysoce kvalitní Lintongs odlišuje od ostatních sumaterských káv jeho čisté chuť a mírná kyselinka. Na rozdíl od Mandehlings, má Lintongs střední tělo se zachovanými tóny hořké čokolády, koření, čerstvé zemitosti, grapefruitu, cedru a javoru.

100% arabica

region: Lake Toba, Severozápadní Sumatra

nadmořská výška: 1500 - 1800 m. n. m.

varieta: Arabica Ateng, Bergendal

sklizeň: červen - prosinec

chuťový profil: střední tělo se zachovanými tóny hořké čokolády, koření, čerstvé zemitosti, grapefruitu, cedru a javoru.

stupeň pražení: Full City

Vhodná na espresso, filtrovanou kávu i french press.

 

kavypitel.cz

Tento výrobek Vám nabízí firma Kávy pitel s.r.o.

Nepřehlédněte!

Víte, že...?

Víte, že...?

Každý nákup zboží spojený s jeho doručením na adresu zákazníka také znamená vedlejší náklady (poštovné a balné), které musí někdo zaplatit? Všichni prodejci tyto náklady účtují zákazníkům, někteří jako samostatnou položku, jiní navyšují cenu zboží a říkají, že je poštovné zdarma...

Řešení?

Pokud někde nakupujete, podívejte se, zda tam nemají ještě něco dalšího, co plánujete během nejbližší doby také nakoupit. Čím více položek na jednom místě nakoupíte, tím méně vedlejších nákladů na jednu zakoupenou položku zaplatíte!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info