Olej z vlašských ořechů - pražený

Olej z vlašských ořechů - pražený

„Vlašáky“ mohou pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, podílejí se na stavbě nervové tkáně a na tvorbě protilátek. Pokud nejíte ryby a mořské plody, částečně nahradit je, alespoň co se obsahu kyseliny linolové týče, můžete právě vlašskými ořechy. Tato kyselina také zabraňuje vzniku sraženin v cévách a brzdí zánětlivé procesy.

250 Kč s DPH

217,40 Kč

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Hradecké delikatesy


Charakteristika

Přestože původem je vlašský ořech ze Střední Asie, dobře se přizpůsobil i klimatickým podmínkám Středomoří a výborně se mu daří i v našich zeměpisných šířkách. Díky svému blahodárnému vlivu na naše zdraví, především na srdce, si získal vynikající pověst. Olej z vlašských ořechů obsahuje omega 3 esenciální mastné kyseliny. Jejich nedostatek se projevuje narušenou funkcí očí a mozku, zejména pokud nedostatek nastává v období růstu.

Pro zvýraznění chuti je surovina lehce opražená horkým vzduchem bez vlivu na kvalitu oleje a obsah prospěšných látek.

Vlašský ořech je spolu s jinými olejnatými ořechy jedním z nejkoncentrovanějších rostlinných zdrojů živin. Tuky představují až tři pětiny hmotnosti ořechu, tedy více než mají mandle či lískové a burské oříšky.

„Vlašáky" mohou pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, podílejí se na stavbě nervové tkáně a na tvorbě protilátek. Pokud nejíte ryby a mořské plody, částečně nahradit je, alespoň co se obsahu kyseliny linolové týče, můžete právě vlašskými ořechy. Tato kyselina také zabraňuje vzniku sraženin v cévách a brzdí zánětlivé procesy.
Vlašský ořech je mezi ostatními olejnatými ořechy nejchudší na sacharidy. Zato plody obsahují až 14 % vysoce kvalitních proteinů.

DALŠÍ VITAMÍNY A LÁTKY, KTERÉ SE NACHÁZEJÍ VE VLAŠSKÝCH OŘEŠÍCH:

B1, B2, B3 (niacin), B6
fosfor a draslík (zároveň neobsahují příliš sodíku, což je dobré pro kardiovaskulární soustavu)
železo, hořčík a vápník.
obsahují mnohem více zinku než ryby či jakékoli maso (kromě jater) a také mědi
mangan, na něž jsou maso, ryby a vejce chudé

Díky tomuto složení ořechový olej blahodárně působí na nervový systém, může pomáhat zlepšovat paměť, napomáhá čištění krevního řečiště, podporuje vývoj tělních buněk, pozitivně působí na snižování cholesterolu a vyrovnávání krevního tlaku. Udržuje zdravou mikroflóru ve střevech a příspívá tak k jejich ochraně proti rakovině.

Olej z vlašských ořechů je výborný pro děti, těhotné ženy a kojící matky i pro domácí mazlíčky - psy, kočky či papoušky.

VYUŽITÍ

V kuchyni:
Používá se jako koření a ve studené i teplé kuchyni. Díky oříškové chuti se výborně hodí do salátů.

Další využití:
Při vnitřním užívání pozitivně působí na játra, žlučník, dýchací cesty a na látkovou výměnu.

Protože patří k vysychavým olejům, je vhodný k ošetřování mastné pokožky a smíšené pokožky, která má tendenci se mastit. Olej se výborně vstřebává, a proto je vhodný také pro použití v dekorativní kosmetice, kde např. zcela nahrazuje mastnou rtěnku.

Působí příznivě při zevních masážích celého těla.

Složení

100% panenský olej lisovaný za studena z jader vlašských ořechů. Bez přídavných barvících a konzervačních látek, čistý přírodní produkt.

Hradecké delikatesy

Tento výrobek Vám nabízí firma Hradecké delikatesy s.r.o.

Alternativní produkty

Nepřehlédněte!

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení