Olej z vlašských ořechů - pražený

„Vlašáky“ mohou pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, podílejí se na stavbě nervové tkáně a na tvorbě protilátek. Pokud nejíte ryby a mořské plody, částečně nahradit je, alespoň co se obsahu kyseliny linolové týče, můžete právě vlašskými ořechy. Tato kyselina také zabraňuje vzniku sraženin v cévách a brzdí zánětlivé procesy.

250 Kč s DPH

217,40 Kč

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Hradecké delikatesy


Charakteristika

Přestože původem je vlašský ořech ze Střední Asie, dobře se přizpůsobil i klimatickým podmínkám Středomoří a výborně se mu daří i v našich zeměpisných šířkách. Díky svému blahodárnému vlivu na naše zdraví, především na srdce, si získal vynikající pověst. Olej z vlašských ořechů obsahuje omega 3 esenciální mastné kyseliny. Jejich nedostatek se projevuje narušenou funkcí očí a mozku, zejména pokud nedostatek nastává v období růstu.

Pro zvýraznění chuti je surovina lehce opražená horkým vzduchem bez vlivu na kvalitu oleje a obsah prospěšných látek.

Vlašský ořech je spolu s jinými olejnatými ořechy jedním z nejkoncentrovanějších rostlinných zdrojů živin. Tuky představují až tři pětiny hmotnosti ořechu, tedy více než mají mandle či lískové a burské oříšky.

„Vlašáky" mohou pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, podílejí se na stavbě nervové tkáně a na tvorbě protilátek. Pokud nejíte ryby a mořské plody, částečně nahradit je, alespoň co se obsahu kyseliny linolové týče, můžete právě vlašskými ořechy. Tato kyselina také zabraňuje vzniku sraženin v cévách a brzdí zánětlivé procesy.
Vlašský ořech je mezi ostatními olejnatými ořechy nejchudší na sacharidy. Zato plody obsahují až 14 % vysoce kvalitních proteinů.

DALŠÍ VITAMÍNY A LÁTKY, KTERÉ SE NACHÁZEJÍ VE VLAŠSKÝCH OŘEŠÍCH:

B1, B2, B3 (niacin), B6
fosfor a draslík (zároveň neobsahují příliš sodíku, což je dobré pro kardiovaskulární soustavu)
železo, hořčík a vápník.
obsahují mnohem více zinku než ryby či jakékoli maso (kromě jater) a také mědi
mangan, na něž jsou maso, ryby a vejce chudé

Díky tomuto složení ořechový olej blahodárně působí na nervový systém, může pomáhat zlepšovat paměť, napomáhá čištění krevního řečiště, podporuje vývoj tělních buněk, pozitivně působí na snižování cholesterolu a vyrovnávání krevního tlaku. Udržuje zdravou mikroflóru ve střevech a příspívá tak k jejich ochraně proti rakovině.

Olej z vlašských ořechů je výborný pro děti, těhotné ženy a kojící matky i pro domácí mazlíčky - psy, kočky či papoušky.

VYUŽITÍ

V kuchyni:
Používá se jako koření a ve studené i teplé kuchyni. Díky oříškové chuti se výborně hodí do salátů.

Další využití:
Při vnitřním užívání pozitivně působí na játra, žlučník, dýchací cesty a na látkovou výměnu.

Protože patří k vysychavým olejům, je vhodný k ošetřování mastné pokožky a smíšené pokožky, která má tendenci se mastit. Olej se výborně vstřebává, a proto je vhodný také pro použití v dekorativní kosmetice, kde např. zcela nahrazuje mastnou rtěnku.

Působí příznivě při zevních masážích celého těla.

Složení

100% panenský olej lisovaný za studena z jader vlašských ořechů. Bez přídavných barvících a konzervačních látek, čistý přírodní produkt.

Hradecké delikatesy

Tento výrobek Vám nabízí firma Hradecké delikatesy s.r.o.

Alternativní produkty

Nepřehlédněte!

Víte, že...?

Víte, že...?

Každý nákup zboží spojený s jeho doručením na adresu zákazníka také znamená vedlejší náklady (poštovné a balné), které musí někdo zaplatit? Všichni prodejci tyto náklady účtují zákazníkům, někteří jako samostatnou položku, jiní navyšují cenu zboží a říkají, že je poštovné zdarma...

Řešení?

Pokud někde nakupujete, podívejte se, zda tam nemají ještě něco dalšího, co plánujete během nejbližší doby také nakoupit. Čím více položek na jednom místě nakoupíte, tím méně vedlejších nákladů na jednu zakoupenou položku zaplatíte!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info