Olej hořčičný

Olej hořčičný

100% panenský olej lisovaný za studena z hořčičných semínek Brassica juncea a Sinapis alba. Bez přídavných barvicích a konzervačních látek, čistý přírodní produkt.

72 Kč s DPH

62,60 Kč

Skladové číslo: HD/065

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Hradecké delikatesy


Charakteristika

Hořčici znali lidé už 2 000 let před naším letopočtem. Už takový otec medicíny Hipokrates tvrdil, že hořčice má léčebné účinky. Do střední a západní Evropy se rozšířila díky Římanům a Karlu Velikému, který ji přikázal pěstovat na svých statcích. A tak přišla i do našich luhů a hájů.

Hořčičný olej má pro náš organismus optimální poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Obsahuje karoten, vitamíny E, PP, B6, D, K a P.
Účinné látky

Vitamín E pomáhá ochraňovat DNA, bílkoviny a lipidy před oxidačním poškozením.

Vitamín PP má vliv na energetický metabolismus, normální funkci nervového systému, udržování normálního stavu kůže a slizničních membrán, snižuje únavu a vyčerpání a zachovává normální psychologické funkce.

Vitamín K slouží k udržení zdravých kostí a podporuje dobrou krevní srážlivost.

Epidemiologické studie ukazují, že v oblastech, kde lidé hořčičný olej stále používají tradičním* způsobem, může tento olej poskytnout ochranu před kardiovaskulárními chorobami. Zlepšuje krevní oběh a má příznivé účinky na zažívací ústrojí.

„Tradiční" v tomto případě znamená za studena lisovaný olej bez dalších chemických úprav a zásahů.
VYUŽITÍ

V kuchyni:
Můžete ho využívat jak pro teplou, tak i studenou kuchyni. Nedoporučujeme k fritování, nadměrně vysoké teploty by mohly snížit účinky omega 3 mastných kyselin.

Další využití:
Nahřátý funguje jako skvělý prostředek při masírování studených nohou nebo na masáže těla při zimomřivosti, prochlazení, nedostatku energie a celkové únavě.

Přiložte hořčičné placky na pokožku a zlepšíte její prokrvení pokožky. Skvěle funguje při nachlazení nebo při bolestech kloubů způsobených chladem.

Složení

100% panenský olej lisovaný za studena z hořčičných semínek Brassica juncea a Sinapis alba. Bez přídavných barvicích a konzervačních látek, čistý přírodní produkt.

Hradecké delikatesy

Tento výrobek Vám nabízí firma Hradecké delikatesy s.r.o.

Nepřehlédněte!

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení