Lída Baarová stále fascinuje

Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová.

299 Kč s DPH

271,80 Kč

349 Kč s DPH Sleva 14.3%

Skladové číslo: prchal/008

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Miroslav Graclík

Jako jedna z mala československých filmových umělců se dokázala prosadit i za hranicemi naší vlasti – natáčela v několika evropských zemích. V soukromí se zapletla s německým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, což mělo pro ni, ale i pro její rodinu a nejbližší doslova fatální následky. Výpravná kniha Lída Baarová stále fascinuje přináší příběh, který popisuje vše podstatné, co se v životě slavné prvorepublikové hvězdy odehrálo, a jenž ukazuje některá její životní rozhodnuti z dosud nevídaných uhlů. Autoři detailně provází čtenáře životem a především filmy Lídy Baarové, představují její dosud utajené příbuzné, ale i lidi a kolegy, kteří v životě herečky zanechali významnou stopu. Nechybí ani názory českých režisérů na dva filmy, které letos přenesly životní osud Lídy Baarové na filmové plátno a vzbudily velký divácký ohlas. Exkluzivní a výpravná kniha Lída Baarová stále fascinuje obsahuje stovky černobílých fotografií a dokumentů, z nichž některé jsou publikovány úplně poprvé. Součástí knihy je i barevná příloha a publikaci uzavírá kompletní filmografie Lídy Baarové.

Rozsah: 384 stran + 24 stran barevná příloha
Formát: 165 x 240 mm
Vazba: V8 šitá – tuhá vazba
Přebal: barevný lamino

Autoři

Miroslav Graclík, spisovatel, producent, přední český publicista memoárové literatury a šéfredaktor společenských časopisů Sedmička a Exkluziv. Autor pětadvaceti knih, například o Dagmar Havlové, Marice Gombitové, Petru Novákovi, Jiřině Švorcové, Ivetě Bartošové, Dagmar Patrasové nebo Haně Hegerové. Odborná porota Klubu autorů literatury faktu ocenila jeho knihu Jiřina Švorcová osobně jako významné literární dílo Mezinárodní literární cenou Egona Erwina Kische pro rok 2010.

Ondřej Suchý, spisovatel, moderátor a textař, bratr zakladatele legendárního divadla Semafor Jiřího Suchého. Je autorem mnoha televizních pořadů – například Kavárnička dříve narozených, Dům plný písniček, Malý televizní kabaret, Holky, kluci, komici a dalších. Pro Český rozhlas 2 mnoho let připravoval pořad Padesátník a stále připravuje Nostalgické muzeum zábavy. Za některé rozhlasové pořady obdržel ceny – Prix Bohemia Radio a Národní cenu Prix Bohemia Radio. Autor sedmdesáti knih, například o Adině Mandlové, Lídě Baarové, Járovi Kohoutovi, Ljubě Hermanové, Vlastovi Burianovi, Haně Vítové, Janu Werichovi...

 

prchal

Tuto knihu Vám nabízí Nakladatelství Petr Prchal

Nepřehlédněte!

Víte, že...?

Víte, že...?

Každý nákup zboží spojený s jeho doručením na adresu zákazníka také znamená vedlejší náklady (poštovné a balné), které musí někdo zaplatit? Všichni prodejci tyto náklady účtují zákazníkům, někteří jako samostatnou položku, jiní navyšují cenu zboží a říkají, že je poštovné zdarma...

Řešení?

Pokud někde nakupujete, podívejte se, zda tam nemají ještě něco dalšího, co plánujete během nejbližší doby také nakoupit. Čím více položek na jednom místě nakoupíte, tím méně vedlejších nákladů na jednu zakoupenou položku zaplatíte!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info